A térségében az egészségügyi és a közigazgatási szolgáltatások szempontjából is további fejlesztésekre van szükség. A munkahelyek hiánya és az ingatlanok drágasága miatt fiatalok kényszerülnek szülőföldjük elhagyására, és a családalapítás is nehézségekbe ütközik – mondta el Navracsics Tibor területfejlesztési és közigazgatási miniszter a Balaton Konferencia 2024-en.
A Balaton és környezete az ország egyik legfontosabb rekreációs, turisztikai és kulturális térsége, amely tudatos, átgondolt, az érintetteket bevonó fejlesztése, továbbgondolása össznemzeti érdek és felelősség. Rostási Ágnes, a Pannon Egyetem stratégiai rektorhelyettese szerint az első lépés annak megértése, hogy milyen kihívásokkal kell szembenéznie a térségnek, és a tudomány segítségével feltérképezni a lehetőségeket. Az egyetem a területfejlesztési stratégiához hozzá is csatolta az általuk elkészített javaslatcsomagot, amely részleteit minél szélesebb körben igyekeznek megismertetni: ennek a törekvésnek az egyik legfontosabb eleme a május 2-ai Balaton Konferencia 2024 Veszprémben, a Portfolio és a Pannon Egyetem közös szervezésében.
Gelencsér András már többször hangot adott a globális felmelegedéssel kapcsolatos lesújtó véleményének, miszerint a folyamat megállításával már elkéstünk, a következmények elkerülhetetlenek. Ugyanakkor ez korántsem jelenti, hogy ölbe tett kézzel kéne nézni a világégést, hanem fel kell készülni egy, a mostanitól teljesen eltérő életmódra, berendezkedésre, amibe aligha férnek bele a repülős kiruccanások és a Kínából rendelt kütyük. A Pannon Egyetem rektora és HUN-REN Levegőkémiai Kutatócsoportjának vezetője május 2-án, Veszprémben tart előadást a Portfolio és az egyetem közös konferenciáján arról, miért tévút a jelenlegi fenntarthatósági politika és mit lehetne tenni azért, hogy elkerüljük civilizációnk összeomlását.
A nyári szezon előtt évről évre visszatérő kérdés, hogy mivel jár jobban a család: ha a Balaton partján tölti a vakációt vagy hasonló költségek mellett meg sem áll az Adriáig. Az elmúlt évek kiugró magyar inflációja biztosan nem segítette a vendéglátóipart az árak féken tartásában, ennek ellenére a Balaton imázsa még mindig magas a belföldi nyaralók körében. A Portfolio május 2-i Balaton Konferencia 2024 rendezvényén nemcsak a szabályozói és döntéshozói elképzelések lesznek terítéken a tó jövőjét illetően, de a lokális piaci szereplők, szakemberek azt is körül járják majd, mik lehetnek a minőségi turizmus csodafegyverei.
Látványos építkezések tucatjai indultak az utóbbi években a Balaton-parti településeken, amelyek nemcsak a belföldi turizmus legismertebb célpontjai, hanem kulturális és társadalmi örökségükkel az ország egyik legfontosabb gazdasági térségét, ökoszisztémáját is adják egyben. Ezért a régió további fejlődésének, a szinergiák hatékony kihasználásának alapja, a szakmai, a politikai és a gazdasági szereplők céljainak és operatív beavatkozásának összehangolása, az ehhez szükséges párbeszéd megteremtése, amelynek kereteit a Portfolio és a Pannon Egyetem új rendezvényével igyekszik biztosítani.
Beruházási célterületté nyilvánította a kormány a Körforgásos Gazdaság Tudományos és Innovációs Park nagykanizsai központjának helyét - írja a Magyar Közlöny. Ahogy korábban mi is írtunk róla, a Pannon Egyetem, valamint a Mol és helyi cégek részvételével körforgásos gazdasági kompetencia központot, továbbá tudományos és innovációs parkot hoznak létre Nagykanizsán.
Elindultak a munkálatok Veszprémben a Pannon Egyetem helyi campusán - írja a Magyar Építők. A beruházás keretei közt mélygarázs, felette pedig közösségi sportpark jön majd létre, de a projekt az átfogóbb, Zöld Város Veszprém fejlesztéshez is kapcsolódik.
Szakmai, konzultációs és érdekképviseleti fórumként alakult meg a közelmúltban Veszprémben kilencedik gazdasági platformként a Körforgásos Gazdaság Technológiai Platform azzal az elsődleges célkitűzéssel, hogy segítse a koncepció eredményeinek mielőbbi és minél hatékonyabb elterjesztését. Az ünnepélyes eseményen elhangzott beszédekből nyilvánvalóvá vált, hogy a körforgásos gazdaság nem csupán egy újabb környezetvédelmi divatkifejezés, hanem olyan stratégiai szükségszerűség, amelyen a jövő versenyképessége múlik.
Új, a digitalizációra és a mesterséges intelligenciára építő oktatási rendszert tervez bevezetni a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központja. Az új megoldás egyesíti az egyéni és a tömegoktatás előnyeit, egyéni megközelítést és tempót tesz lehetővé a diákoknak, a számonkérést pedig a csapatmunkát és az interdiszciplináris együttműködést megkövetelő projektfeladatok jelentik. A cél a való életben, a cégeknél is használható tudás kialakítása olyan formában, amely megfelelő a jelenleg a diákságot alkotó generációk igényeinek. Erről a megoldásról és az egyetemek új megközelítéséről beszélgettünk Németh Istvánnal, a Pannon Egyetem stratégiai rektorhelyettesével és a Zalaegerszegi Egyetemi Központ főigazgatójával, valamint Ujhegyi Andrással, a Delta Csoport kereskedelmi vezérigazgató-helyettesével.
A thyssenkrupp német autóipari vállalat magyarországi fejlesztőközpontja Veszprémben nyitott telephelyet, ahol a tervek szerint két éven belül 80 fejlesztőmérnök dolgozik majd - tájékoztatta kedden az MTI-t a vállalat vezetője.
A Mol Zalai Finomítójában elkészült új üzem évi 20 ezer tonna gumibitumen előállítására lesz képes. Ebből a mennyiségből 200 kilométer 2x1 sávos főutat lehet építeni vagy 600 kilométernyi felső réteget felújítani. Ez a hazai útépítési bitumenigény mintegy 10-15 százalékát fedheti le. A 3 milliárd forintos beruházás 75 százalékát a Mol saját forrásból biztosította, 25 százalékát pedig állami támogatásból.
Megállapodást írt alá a Tungsram világítástechnikai cég és a veszprémi Pannon Egyetem, melynek eredményeként szélesedik az együttműködés a kutatás-fejlesztés, az oktatás és az energetikai pályázatok terén az aláírók között.
A Pannon Egyetem, valamint a Mol és helyi cégek részvételével körforgásos gazdasági kompetencia központot, továbbá tudományos és innovációs parkot is létrehoznak Nagykanizsán - jelentette be pénteken a dél-zalai városban az innovációs és technológiai miniszter.
Letették a Mol új gumibitumen üzemének alapkövét Zalaegerszegen, a Zalai Finomító területén. A 3 millárd forintos beruházás 75%-át a Mol saját forrásból biztosítja, 25%-át pedig állami támogatásból.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Megérkezett év végi, korlátozott ideig elérhető Signature-akciónk!
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A Gazprom pénzügyeit intéző Gazprombankot érintik az intézkedések.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?